Autor: Ana Tolušić, 19. 6. 2016.

U Đurđevcu je u subotu, 18. lipnja održan 14. Dječji festival „Kukuriček“ – 2016. Između 22 izvođača iz cijele Hrvatske, čak četiri točke izveli su učenici naše škole. Najveći uspjeh ostvario je Dječji zbor OŠ Petra Preradovića osvojivši prvu nagradu u kategoriji zborova!

Zbor Osnovne škole Petra Preradovića nastupio je s pjesmom pod nazivom “Naša škola”, solistice su bile Jelena Dijaković, Lucija Lukačić i Maja Rakitničan. Stihove potpisuje učiteljica Marijana Rešetar, a učitelj Davor Jendrašić glazbu i aranžman.

Tena Grlica predstavila se s pjesmom “Kad naučim plesati”, autora Romine Lukačić i Davora Jendrašića, koju je izvela i na završnoj priredbi svoje škole. Magdalena Živko nastupila je s pjesmom “Kišna pjesma”, autora T. Tišljara i I. Giba Jambrišak, dok je Lana Pintar nastupila s pjesmom “Pišem test” autora Ž. Bančić, I. Giba Jambrišak i T. Tišljara.

U velikoj konkurenciji dvoje naših izvođača osvojilo je zaslužene nagrade. Zbor Osnovne škole Petra Preradovića s pjesmom pod nazivom “Naša škola” osvojio je prvo mjesto u kategoriji zborova, a Tena Grlica s pjesmom “Kad naučim plesati” treće mjesto u kategoriji solista od 10 do 15 godina. Čestitamo!