Autor: Ana Tolušić, 22. 4. 2016.

Već nekoliko godina zaredom naša škola organizira akciju sakupljanja papira pa je tako i ove godine za Dan planeta Zemlje organizirano sakupljanje staroga papira i baterija. Ako ovoj akciji pridodamo rezultate akcije koja je provedena na početku školske godine, prikupljeno je čak više od pet tona papira. Pokretači ove hvalevrijedne akcije su učenici izvannastavne grupe Mladi čuvari prirode te njihove učiteljice Slavica Bartolić i Jasminka Bradaš.

U akciji su sudjelovali  svi razredi naše škole uključujući i područne škole. Razrednici su motivirali svoje učenike na sudjelovanje u akciji, a učenici su aktivirali i svoje roditelje. Već drugu godinu zaredom najuspješniji je 2. a razred.

Prikupljanjem sekundarnog otpada naša škola pridružila se akciji Zelena čistka i time pomogla u osvještavanju učenika i roditelja o potrebi razvrstavanja i skladištenja otpada na pravilan način. Škola surađuje s tvrtkom Flora VTC koja najuspješnije razrede prikladno nagradi.

« Ožujak 2024 »