Autor: Ana Tolušić, 9. 11. 2015.

Virovitičko-podravska županija nastavlja s ulaganjem u energetsku obnovu obrazovnih ustanova. U tijeku je postupak javne nabave za obnovu naše škole i športske dvorane čime će se povećati školski proračun čija će se sredstva moći koristiti za poboljšanje uvjeta školovanja.

U skladu sa sve snažnijim naglaskom na održivi razvoj, zaštitu okoliša i korištenje obnovljivih izvora energije, Virovitičko-podravska županija nastavlja ulaganje u odgojno-obrazovne ustanove i  energetsku učinkovitost.

Županija je tako, u suradnji s Razvojnom agencijom VIDRA te odgojno-obrazovnim ustanovama, u početkom 2015. godine prijavila Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost projekte za osnovne i srednje škole.

Među odobrenim projektima je i energetska obnova zgrade i školske športske dvorane pri Osnovnoj školi Petra Preradovića Pitomača za koje je u tijeku postupak javne nabave. Projekti su vrijedni ukupno 2,5 milijuna kuna.

Cilj projekata je kroz poboljšanje toplinske zaštite ovojnice školske zgrade i zgrade školske športske dvorane (fasade), osigurati uvjete za smanjenje utroška energije i štetnih emisija CO2.

Ulaganjem u energetsku obnovu obrazovnih ustanova osigurat će se uštede energenata čime će se povećati školski proračun čija će se sredstva moći koristiti za poboljšanje uvjeta školovanja, a  učenicima i djelatnicima osigurat će se sigurniji i ugodniji uvjeti rada. (www.vpz.hr)