Literarni rad Lorene Erdelji proglašen najboljim radom Virovitičko-podravske županije

„Samo pišite svakodnevno. Intenzivno čitajte i vidite što će se dogoditi.“ R.B.

Čitajte! Pišite! Upoznajte nove svjetove i neka drugi upoznaju vas preko vaših djela. Probajte, izrazite osjećaje, pretočite ih u riječi, u djela… Vi već znate svoju vrijednost, dopustite drugima neka je prepoznaju.

Vrijednost i ljepotu tekstova Lorene Erdelji, učenice 8. c razrednog naše škole, opet su prepoznali stručnjaci kojima je bliska riječ, kojima je bliska ljepota umjetničkoga stvaranja.

Stoga je Lorena uz pratnju svoje mentorice, Tanje Kosi, u petak 14. rujna 2018. godine u Zagrebu nazočila dodjeli nagrada i priznanja Nakladničke kuće Ljevak gdje je u Klubu književnika čitala svoju pjesmu „Pjesma o pjesmi”, koja je na 13. literarnom natječaju ,,Odjeci” proglašena najboljim radom Virovitičko-podravske županije. Ondje su nagrađeni učenici iz svih hrvatskih županija, uz pratnju svojih mentora, predstavljali svoje radove. Učenici su primili priznanja i prigodne poklone, a njihovi su radovi objedinjeni te objavljeni u zborniku „Odjeci” Naklade Ljevak.

Lorena je članica školske Literarne skupine koju vodi učiteljica hrvatskoga jezika, Tanja Kosi, a Lorenina je nadarenost prepoznata i prošle godine te ovo nije njezino prvo nagrađeno djelo. Lorena je prošle godine na državnome natječaju ,,Oboji svijet šarenim bojama tolerancije“, Foruma za slobodu odgoja, svojim uratkom „Kako je svijet izgubio boju?” osvojila prvu nagradu kao najbolji rad u kategoriji ,,Oboji svijet riječju“.

Nadamo se i vjerujemo kako će Lorena i dalje pisati te dijeliti s nama svoja razmišljanja, osjećaje, kao i svoj mali tajni svijet prepun tako divnih literarnih djela. Radujemo se svakome novome uratku!

« Svibanj 2024 »