Autor: Kristina Prtenjača, 9. 3. 2018.

Naša škola jedna je od 100 škola koje su na natječaju izdavačke kuće Profil Klett dobile set za zalijevanje koji se sastoji od senzora za vlažnost i pumpice za vodu kojima upravlja micro:bit.
Projekt je zamišljen kao suradnja učenika razredne i predmetne nastave.

Voditelj projekta je učitelj informatike Dejan Tišljar koji je micro:bit programirao za navodnjavanje.
Učenici 1. a razrednog odjela sa svojom učiteljicom Ksenijom Vukšan pratit će rast i razvoj biljke koju će zalijevati bez micro:bita te proučiti značenje vode za razvoj i napraviti strip i film od svojih crteža i fotografija.
Učenici 6. a razrednog odjela i učiteljica prirode Ana Rumek vodit će dnevnik razvoja biljke. Pomoću micro:bita regulirat će količinu vlage u zemlji, mjeriti temperaturu zraka i zemlje, mjeriti vlažnost zemlje i zraka te uspoređivati uvjete potrebne za rast biljaka. Redovito će sve bilježiti i dokumentirati, a od fotografija će izraditi prezentaciju i film te ih objaviti na mrežnoj stranici škole.
Iz dobivenih rezultata moći ćemo vidjeti utječu li zadani parametri (temperatura, vlažnost tla i svjetlost) na rast biljke i u kojoj mjeri.