Napredni STEM program za učenike osnovnih škola

Autor: Kristina Prtenjača, 26. 3. 2018.

U Informativno edukativnom centru Noskovačka Dubrava organiziran je trodnevni kamp za učenike osnovnih škola koji su ostvarili najbolje rezultate na testiranjima u sklopu projekta Budi STEMpatičan pod vodstvom prof. dr. sc. Josipa Burušića s Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar u Zagrebu. Nositelj projekta je Virovitičko-podravska županija.

Od 23. do 25. ožujka naši učenici Jakov Čajkulić, Ema Lovreković i Meri Ravlić prisustvovali su projektnoj aktivnosti pod nazivom Provedba STEM izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti za STEM talentirane i darovite učenike.

Učenici su imali priliku prisustvovati radionicama iz prirodoslovlja, informatike, robotike te saznati koji su njihovi profesionalni interesi te koja bi im zanimanja i poslovi mogli odgovarati. Radionice su zamišljene kao niz aktivnosti koje potiču učenike na razmišljanje, praćenje zadanih uputa, rješavanje problema te razvijanje kreativnosti i komunikacijskih vještina učenika.

Iako je program bio prepun znanstvenih, ali novih i zanimljivih sadržaja i aktivnosti, učenici su imali dovoljno vremena za međusobno druženje i zabavu kroz koje su imali priliku bolje upoznati svoje vršnjake koje susreću na natjecanjima iz znanja na području naše županije.

Nakon tri ispunjena dana, prepuni pozitivnih dojmova i iskustava, vratili su se umorni, ali bogatiji novim saznanjima i novim prijateljstvima koja će njegovati i dalje.