Područna škola Starogradački Marof

Svjetski dan osoba s Down sindromom

Učenici PŠ Starogradački Marof obilježili su Svjetski dan osoba s Down sindromom. Naučili su da su djeca s Downovim sindromom izrazito emocionalno topla, vrlo tolerantna i blage naravi. Noseći šarene čarape na njihov dan dali su im podršku, pokazali razumijevanje i prihvaćanje.

Valentinovo

Učenici PŠ Starogradački Marof proslavili su Dan zaljubljenih. U veseloj školici zaplesali su Štrumfeta i Štrumf, Shrek i Fiona, Mickey Mouse i Minnie te Pčelica Maja i Pavo. Nakon plesa uslijedila je podjela pisama. Na kraju su se svi zasladili ukusnim grickalicama i keksićima.

Sveti Nikola u pratnji opasnog Krampusa stigao je u PŠ Starogradački Marof

"Kraj prozora blista
čizmica čista,
starca svetog čeka,
stiže izdaleka!

Kad u sate rane
plavo jutro svane,
prva bit će stvar -
potražiti dar!"

Dani kruha

"Blago danu koji počne mirisima kruha!
Ništa tako ne miriše, što god da se skuha.
Pekari, ko čarobnjaci, oduvijek se trude
othraniti tim umijećem i djecu i ljude."

Učenici PŠ Starogradački Marof obilježili su Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Svetu misu upotpunili su prigodnim recitacijama. Nakon blagoslova kruha uživali su u slasnim pecivima i kolačima koje su ispekle vrijedne mame, bake i tete.

Doček prvašića

Učenici PŠ Starogradački Marof prigodnim su programom dočekali novog prijatelja u prvom razredu.