Područna škola Dinjevac

Blagdansko uređenje okoliša

Kako bi ovo predblagdansko vrijeme učinili što ljepšim i ugodnijim, veseli Dinjevčani ukrasili su okoliš svoje škole.

Dan sjećanja na Vukovar i Škabnju

Učenici iz Dinjevca obilježili su Dan sjećanja na Vukovar. Izradili su vodotoranj kao simbol stradanja u Vukovaru te upalili svijeće u spomen na sve žrtve rata.

Dan kravate

Kako bi obilježili Dan kravate, mali Dinjevčani u školu su došli, ni manje ni više - u kravatama. Modeliranje plastelinom, izrada origamija, čitanje i interpretacija informativnog teksta te vezanje kravate samo su neke od brojnih aktivnosti u kojima su učenici uživali. Dan kravate već se godinama u Hrvatskoj i svijetu obilježava 18. listopada, čime se Hrvatska – "Domovina kravate" promovira u svjetskim razmjerima.

Donacija nogometnih lopti

Danas je male Dinjevčane razveselio tajnik NK Podravca iz Dinjevca, Tomislav Dokuš, doniravši im nogometne lopte. U isprobavanju lopti nije ih omeo niti vjetar ni pokoji oblačak koji je prekrio sunce. Učenici i učiteljice zahvaljuju svi članovima nogometnog kluba na ovoj hvalevrijednoj donaciji.

Sretan Božić svakome!

Posljedni dan nastave u ovom polugodištu bilo je veselo u društvenom domu u Dinjevcu. Božićnim pjesmama, recitacijima i igrokazima učenici su razveselili roditelje, prijatelje i sumještane te im na taj, najljepši mogući način, poželjeli sretan Božić i uspješnu novu godinu!

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Učenici i učiteljice PŠ Dinjevac paljenjem lampaša obilježili su Dan sjećanja na Vukovar i na taj način odali počast svim poginulim žrtvama.

Dan kravate

Izradom raznobojnih i maštovitih kravata od kolaža, učenici iz Dinjevca dali su svoj doprinos obilježavanju Dana kravata. Veselim radovima prigodno su uredili izložbeni prostor svoje škole.

Dani kruha

Zajedno sa svojim učiteljicama, mali su Dinjevčani prigodno obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Posjet prometnog policajca

Mališane iz Dinjevca posjetio je prometni policajac od kojeg su puno naučili, prvenstveno o tome kako najsigurnije doći do škole.

Hrvatski olimpijski dan

Učenici PŠ Dinjevac brojnim su sportskim aktivnostima obilježili Hrvatski olimpijski dan. Ovaj spomendan hrvatskog sporta obilježava se 10. rujna, na dan osnivanja Hrvatskog olimpijskog odbora, a opći cilj projekta je potaknuti građane svih dobnih skupina, posebice djecu i mlade, na aktivno bavljenje sportom.