Autor: Kristina Prtenjača, 18. 3. 2017.

Osnovna škola Petra Preradovića Pitomača 17. ožujka svečano je obilježila Dan škole.

U prijepodnevnim satima učenici su sudjelovali na radionicama iz hrvatskog jezika, njemačkog jezika, povijesti, geografije, likovne umjetnosti te razredne nastave. Radionice su bile vezane za Preradovićevo doba. Uz pomoć učitelja, vrijedni učenici održali su niz predavanja, prezentacija, recitala.

U svečanom dijelu programa publika je mogla čuti stihove Petra Preradovića, a nastupio je i školski zbor te učenici razredne nastave. Proslavi su prisustvovali mnogi uzvanici među kojima i pročelnica za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vesna Šerepac. Prisutne je pozdravio ravnatelj Igor Maresić koji je pohvalio organizaciju Dana škole, uspjehe učenika i njihovih mentora na županijskim natjecanima te je svima čestitao Dan škole. Kao posebna gošća, priredbi je prisustvovala poznata novinarka Marta Šimić Mrzlečki koja je održala zanimljivo predavanje o novinarskom poslu.

U poslijepodnevnim satima održani su športski susreti između učenika Osnovne škole Petra Preradovića Pitomača i Srednje škole Stjepana Sulimanca, Pitomača te učenika i učitelja.

U rodnoj kući Petra Preradovića u Grabrovnici, 18. ožujka, održani su 49. susreti literarnih družina pod nazivom „Preradovićev rođendan“. U spomen na tog velikog hrvatskog pjesnika  pripremljen je bogati kulturno-umjetnički program. Nastupile su članice zbora OŠ Petra Preradovića Pitomača, dramska skupina nižih razreda, folklorna skupina PŠ Grabrovnica te učenice predmetne nastave koje su izvele recital odabranih Preradovićevih ljubavnih stihova.
Literarnim izrazom program su obogatili učenici osnovnih škola iz Kalinovca, Kloštra Podravskog, Molvi, Zagreba i Pitomače. U sklopu manifestacije održan je književni susret s književnicom Jasminkom Tihi-Stepanić. Pokrovitelj susreta bila je izdavačka kuća Školska knjiga koja je za sve sudionike pripremila poklone.

Veliku galeriju fotografija obilježavanja Dana škole pogledajte na našim Facebook stranicama!

« Ožujak 2024 »