Početna konferencija projekta ,,Horizonti spoznaja"

Autor: Kristina Prtenjača, 3. 3. 2017.

U Osnovnoj školi Petra Preradovića, Pitomača održana  je početna konferencija projekta ,,Horizonti spoznaja" koji je prijavilo Astronomsko društvo iz Pitomače u suradnji s Osnovnom školom Petra Preradovića te tvrtkom Draft.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja odobrilo je ovaj projekt na natječaju za dodjelu bespovratnih sredstava projektima udruga u području izvaninstitucionalnoga odgoja i obrazovanja djece i mladih u školskoj godini 2016./2017. Projekt je vrijedan 50 000 kuna, a dobivena sredstva bit će uložena u kupnju opreme koja je potrebna za što kvalitetniju izvannastavnu aktivnost te uređenje zvjezdarnice Vila u Pitomači.

Ravnatelj Osnovne škole Petra Preradovića,  Igor Maresić, istaknuo je da će kroz radionice izrade jednostavnih astronomskih pomagala grupa Mladih astronoma imati priliku naučiti više o Sunčevu sustavu i svemirskim prostranstvima. Projektne aktivnosti pridonijet će obogaćivanju nastavnog sadržaja i popularizaciji znanstvenih disciplina. Pomoću suvremenih metoda prezentiranja sadržaja učenicima će biti  na raspolaganju i korištenje moderne tehnologije. Projekt je podržao i načelnik Općine Pitomača Željko Grgačić koji je istaknuo kako se nada da će nova oprema pomoći učenicima u aktivnostima vezanima uz astronomiju te da će Pitomača imati znanstvenike i na tom polju.

Uz ravnatelja  Igora Maresića te načelnika Željka Grgačića, početnoj konferenciji prisustvovali su i ravnatelj  Davor Deskar iz tvrtke Draft te voditelj projekta Mario Held.