Autor: Kristina Prtenjača, 23. 3. 2019.

Na dan rođenja pjesnika Petra Preradovića, 19. ožujka, različitim aktivnostima obilježili smo Dan škole. Mnoštvo učenika sudjelovalo je u brojnim radionicama iz matematike, informatike, prirode, biologije, kemije, fizike, tehničke kulture, povijesti, geografije te razredne nastave. Tema ovogodišnjih radionica bila je „Periodni sustav elemenata” kroz koju su učenici,  uz pomoć učitelja, rješavali različite zadatke, održavali predavanja, prezentacije, izvodili pokuse. Sudjelujući u mnoštvu radionica učenici su upoznali različite sadržaje, obogatili svoja znanja i iskustva, razvijali kreativnost te se pri tome odlično zabavili.

Himnom naše škole, u poslijepodnevnim satima, započela je svečana svečana priredba kojom smo nastavili obilježavati Dan škole. Ravnatelj Igor Maresić pozdravio je prisutne te pohvalio organizaciju Dana škole. Naglasio je važnost i uspješnost projekata u kojima škola sudjeluje te čestitao Dan škole. Uz mnogobrojne uzvanike priredbi je prisustvovala i pročelnica za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vesna Šerepac koja se prisutnima obratila prigodnim riječima. Pohvalila je vrijedne učenike i učitelje te zahvalila na svim doprinosima naše škole Virovitičko-podravskoj županiji. Publika je mogla uživati u krasnoslovu Preradovićevih stihova uz glazbenu pratnju, nastupima školskoga zbora, dramskom nastupu i plesnoj točki učenika nižih razreda.

Obilježavanje Dana škole nastavili smo 22. ožujka u obnovljenoj kući Petra Preradovića u Grabrovnici održavanjem 51. susreta literarnih skupina pod nazivom „Preradovićev rođendan“.  Recitacijom pjesme „Smireno srce” Božice Jelušić započeo je prigodni program koji su pripremili učenici i učitelji naše škole. Ravnatelj Igor Maresić pozdravio je prisutne, zahvalio sudionicima i poželio im puno literarnog nadahnuća te književnih smotri.  Uz mnogobrojne uzvanike suretima su prisustvovali pročelnica za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vesna Šerepac te načelnik Općine Pitomača Željko Grgačić koji su se prisutnima obratili prigodnim riječima. Program su obogatili nastupi članova školskoga zbora, krasnoslovi Preradovićevih stihova uz glazbenu pratnju, dramsko-scenski izraz učenika te nastup folklorne skupine PŠ Grabrovnica. Literarnim izrazom predstavili su se učenici Gimnazije Petra Preradovića iz Virovitice, OŠ Ivana Lackovića Croate Kalinovac, OŠ Kloštra Podravskog, OŠ Petra Preradovića iz Zagreba, OŠ prof. Franje Viktora Šignjara iz Virja, OŠ Suhopolje te OŠ Petra Preradovića Pitomača. U sklopu manifestacije održan je  i susret s književnicom Bojanom Meandžijom. Pokrovitelji susreta bila su izdavačka kuća Alfa, Zagrebačka banka te Općina Pitomača.

U poslijepodnevnim satima održani su i športski susreti između učenika i učitelja. U nogometnoj utakmici učitelji nisu imali šanse protiv vrhunske igre osmaša, ali su u rukometnoj utakmici između učiteljica i učenica, prepunoj dobrih poteza i borbe, slavile učiteljice.

Veliku galeriju fotografija možete pogledati na našoj Facebook stranici.